Posiadasz ekspres firmy Bosch Oto typowe usterki tych urzadzen

Posiadasz ekspres firmy Bosch? Oto typowe usterki tych urządzeń

Konieczność naprawy ekspresów ciśnieniowych firmy Bosch bardzo często wynika ze złego użytkowania tych urządzeń. Niekiedy zdarza się jednak tak, że posługujemy się nim według zaleceń producenta, a i tak konieczne jest oddanie ekspresu do serwisu. Jakie usterki przydarzają się najczęściej? Oto kilka z nich.

Zatkanie ekspresu

Kiedy po uruchomieniu ekspresu okazuje się, że mimo wytwarzanego ciśnienia nie parzy on kawy, oznacza to, że dysza, którą tłoczona jest woda, została zapchana. Dzieje się tak w momencie, gdy do zasobnika dostanie się zbyt duża ilość kawy lub gdy ziarna nie zostały odpowiednio zmielone. W tym momencie urządzenie zostaje zapchane i nie ma możliwości dalszego użytkowania. W tym przypadku ekspres w serwisie zostaje rozebrany i oczyszczony.

Kamień w ekspresie

Wiele osób, aby uniknąć zakamienienia w ekspresie, stara się parzyć kawę na bazie wody butelkowanej. Mała zawartość składników rozpuszczalnych powoduje osadzanie się kamienia w całym układzie ekspresu. Najlepszą wodą, którą należy stosować przy parzeniu kawy, jest woda filtrowana. Jeżeli nasz ekspres już uległ awarii, należy skorzystać z funkcji automatycznego oczyszczania. Kiedy kamień uniemożliwia prawidłowy przepływ wody, trzeba udać się do serwisu ekspresów, by dokonać naprawy.

Zalanie ekspresu

Zalanie ekspresu jest jedną z najczęstszych usterek występującą w ekspresach do kawy. Najczęściej dzieje się tak w wyniku odkładania mokrych szklanek czy filiżanek w miejscu, gdzie powinny być tylko podgrzewane. Kolejną możliwością jest dolewanie wody bez wyciągania pojemnika z ekspresu. Takie działania mogą uszkodzić ekspres nieodwracalnie. Dlatego należy zwrócić się o pomoc  do specjalistycznego serwisu, który fachowo osuszy urządzenie i wymieni uszkodzone element, gdyby była taka konieczność.

Naprawa ekspresów

Większość usterek, z którymi można spotkać się na co dzień, w głównej mierze powstaje z winy i niewiedzy użytkowników. Odpowiednie dbanie o ekspres pozwoli na korzystanie z niego przez długie lata. Jeżeli posiadamy w domu uszkodzony sprzęt warto oddać go do przeglądu w serwisie ekspresów, który umożliwi dalsze korzystanie z ekspresu.